SÜRDÜRÜLEBİLİR, ÇEVRE DOSTU VE BİYOLOJİK ÇÖZÜNEBİLİR DOĞAL ELYAF: BAMBU

Bambu, yüzyıllardır Asya'da günlük hayatın çok farklı alanlarında kullanılan doğal bir malzemedir.

Yemek pişirme, inşaat, ulaşım, tekstil ve tıp dahil olmak üzere çok farklı alanlarda değerlendirilir.  Çünkü, bambu oldukça basit, harika, yeşil bir kaynaktır. Kolaylıkla şekillenebilir ve erişilebilir, üstelik çevre için son derece faydalıdır.

Sürdürülebilir

Dünyanın en hızlı büyüyen bitkilerinden biridir. Hasat edildikten sonra bir yıl içinde kendini yenileyebilir.

Doğal olarak haşerelere karşı dirençlidir, büyümek için ilaca gerek duymaz.

Çevre Dostu

Kimyasal madde ve çok su gerektirmediğinden %100 doğa dostudur.

Pamuk veya keresteye kıyasla ilaçsız ve 1/3 daha az sulamayla yetişmenin ötesinde bu ürünlerden daha fazla karbondioksit emer, çevreye daha fazla oksijen vererek hava kalitesini artırır.

Biyolojik Olarak Parçalanabilir

%100 doğaldır ve biyolojik olarak parçalanabilir.

Dünya'ya minimum çevresel etki bırakarak geri dönüşeceğini bilmek huzur vericidir.

Bambu Elyaf Mucizesi

Bambu lifi tekstil ürünleri yapmak için olağanüstü bir doğal elyaf kaynağıdır. Ayrıca, liflerin işlenmesi ve elyafa dönüşmesi sürecinde doğaya zarar verebilecek herhangi bir uygulama kullanılmadığı için çevre dostudur.

Bambunun organik pamukla karışımı rutin olarak kullanılır ve bu Global Organic Textile Standards (GOTS) ve Soil Association tarafından onaylanmıştır.

Tenimize Dokunan Hafiflik ve Serinlik

Bambu liflerinin çelik kadar güçlü yapısı kumaşa dayanıklı bir nitelik kazandırır. Güçlü lifler aşınmayı önler ve son derece geçirgendir. Ayrıca, lifin doğal parlaklığı ve anti-bakteriyel özellikleri kumaşa ayrı bir değer katar. Bambu kumaşın en mükemmel özelliği, özel yapısı sayesinde, diğer kumaşlara oranla daha fazla yumuşaklık ve hafiflik hissi vermesidir. Nefes alabilir, serin tutar ve normal liflere oranla çok daha fazla su emer. Diğer kumaşları gölgede bırakan bir diğer yanı doğal koku giderici özelliğidir. Bambudan yapılan kumaşlar kalite standartlarının tüm ölçütlerini karşılarlar. Özetle: bambu kumaş seçenekleri, mutluluk veren ve sürdürülebilir moda için tasarlanan giysiler için mükemmel bir seçimdir.

Koleksiyonlarınızı Tamamlayacak Bambu Kumaş Seçenekleri

Sürdürülebilir moda için doğa dostu vegan ürünlerden SEACELL, kapok, keten ve kenevirli kumaşlar, tüketim öncesi geri dönüşümlü pamuk içeren ürünlerimiz, balık atıklarının değerlendirilmesi elde edilen Umorfil koleksiyonumuz, rejenere seluloz (TENCEL, modal, bambu ve viskon) içeren ürünlerimizden bazılarını aşağıda sizler için bir araya getirdik.

Daha fazlası ürünler sayfamızda!

Blog

Ağustos 2020

Eylül 2020

Ekim 2020

Kasım 2020

Aralık 2020

Ocak 2021

Şubat 2021

Mart 2021

Nisan 2021

Mayıs 2021

Haziran 2021

Temmuz 2021

Ağustos 2021

Eylül 2021

Ekim 2021

Kasım 2021

Aralık 2021

Şubat '22

Mart'22

Mayıs"22

Haziran'22

Temmuz'22

Ekim'22

Kasım'22

Aralık'22

Ocak'23

Mart23

Nisan23

www.bestreplica.me www.luxurystrap.com www.addwatch.org