Yenilikçi, çevreye duyarlı, insan sağlığını önemseyen öncü bir kumaş üretici olarak tekstil sektörüne yön veriyoruz. Özen Mensucat’ın ana felsefesini “İşimize olan sevgi ve saygımız” olarak tanımlıyoruz.

Ürünler

Her sezon modanın ihtiyaç duyduğu kaliteli kumaşları dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize sunuyoruz. Dünya pazarına koleksiyon tasarımları ile bütünleşecek trend örgüler ve kumaşlar geliştiriyor, üretiyoruz.

Sürdürülebilirlik

Üretim politikalarımız arasında sürdürülebilir ürün ve üretimin önemi çok büyük olduğu için, yenilikçi yaklaşımlarımızı sorumlu üretim üzerine kurgulayarak geleceğe yatırım yapıyoruz. Çevre ile dost hammadde ve üretim süreçleri ile üretim yapıyor, geri gönüşüm ve kaynakların doğru kullanılması için işletmemizi geliştiriyoruz.

"Sürdürülebilir üretimin devamlılığı inovasyon, ar-ge ve yüksek teknoloji yatırımları ile gerçekleşebilir."

Fuar ve Etkinlikler

Özen Mensucat'ın yeniliklerini dünya çapında gerçekleşen fuar ve etkinliklerden takip edebilirsiniz.

jpg
jpg

Sürdürülebilir Yaşam Geri Dönüşümle Mümkün

Geri dönüşüm sayesinde birçok atık tekrar kullanıma kazandırılarak yaşamın sürdürülebilirliği sağlanabilir.
Bu konuda biz de BePure Projemizle geri dönüştürülmüş pamuk ve polyester elyafları üretim sürecimize dahil ederek çevreyi korumaya katkı sağlıyoruz. Ayrıca, geri dönüştürülmüş pamuk ve polyester kullanımı sayesinde daha az enerji ve su kullanarak, daha az boya tüketerek doğa dostu üretim gerçekleştiriyoruz.