Sürdürülebilir kumaşlar için en iyi çözüm: KENEVİR

Doğayı ve doğal kaynakları korumanın, az su ve az enerji tüketiminin önem kazandığı bugünlerde kenevir tekstil sektörünün yeni yıldızı oluyor.

NEDEN KENEVİR?

Kenevir, bilinen en eski elyaflardan biridir ve birçok kaliteye sahip çok dinamik kumaşların yapılmasına izin verir.
Kenevir bitkisi ağaçlardan 4 kat fazla karbondioksit soluduklarından çevremiz için harika bir filtre görevi görür. Ayrıca, büyümek için herhangi bir kimyasala ve tarım ilacına ihtiyaç duymaz, inanılmaz derecede hızlı büyür. Diğer doğal hammaddelerden daha az su kullanır ve dönüm başına daha fazla lif üretir. Klor kullanılmadan ağartılabilir olduğu için daha az su ve kimyasal tüketimini destekler.

Kenevirden yapılmış kumaşlar güçlü yapısıyla uzun ömürlü tekstil ürünlerinin dayanıklılık ihtiyacını üst düzeyde karşılar.
Harika bir yalıtım özelliği vardır, doğal olarak nemi emer; kışın sıcak, yazın serin tutar, anti-bakteriyel ve anti-fungaldir.
Daha az esnekliğe sahip güçlü doğal liflerden biridir. Bu nedenle kenevir kumaşlardan yapılan giysiler kullanım süresince şekillerini korur, gisilerin yumuşaklığı artar. Kenevir giysilerde mükemmel nefes alabilirlik ve yüksek aşınma direnci sağlar.
Kenevir kumaşlar boyayı pamuktan daha iyi tutma performansına sahiptir.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR KOLEKSİYON, KENEVİRLİ KUMAŞLAR

Yeni koleksiyonumuzda kenevir mucizesiyle hazırladığımız kumaşlarımız Indica, Magnolia, Rosales, Cannabis renk ve dokuları ile sürdürülebilir koleksiyonlarınızda trend giyim ürünlerine dönüşmeyi bekliyor.

Ağustos
Eylül
Ekim
Kasım