SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Özen Mensucat olarak üretimdeki tüm aşamalarımızda sorumlu ve verimli ilerliyoruz. Çalışanlarımızı bilinçlendiriyor ve üretim sırasında az kaynak ve hammadde tüketimine yöneliyoruz. Su, enerji ve kimyasal kullanımını azaltarak, sürdürülebilirliği üretimlerimize entegre ediyoruz. Sürdürülebilirlik yaklaşımımızı, BM'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve ILO standartları doğrultusunda güncelliyor ve geliştiriyoruz.

Kullandığımız tüm elektiriği yeşil enerjiden sağlayarak doğa dostu, sürdürülebilir bir sistemi üretimimize adapte ediyoruz.
Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertikasına sahip tesislerimizde, Yeşil Enerji (I-REC) tarifesini tercih ederek karbon salınımının önüne geçiyor, yüzlerce ağacın kesilmesini engelliyoruz.

Az su, enerji, kimyasal ve hammadde kullanımına odaklandığımız üretim tesislerimizde doğa dostu, sorumlu üretim yapıyoruz. Atık ve karbon salınımı en aza indiriyoruz. Müşterilerimize sürdürülebilir ve organik ürünler sunuyoruz.

Çalışmalarımız sonucunda, işletmemizin Join Life standartları kapsamında B grubu tedarikçi firma olarak tanımlanması ve etiketlenmesinden mutluluk duyuyoruz. Özen olarak, geçen yıldan bu yana su tüketimimizi kilogram başına %12 oranında azaltarak yine Join Life kapsamındaki Care for Water onayımızı aldık.

"Sürdürülebilir üretim bilgi, yüksek teknoloji ve inovasyonla mümkün olabilir. Üretim tesislerimizde bu yönde yatırımları destekliyor ve şirketimizi geliştiriyoruz."

Araştırmaya ve Gelişime Dayalı Çalışma Sistemi

Kaynak bulmaya stratejik yaklaşımlarımız, süreklilik sağladığımız araştırma ve geliştirme çalışmalarımız, doğa ile dost yapıda kullandığımız bitki bazlı ve daha az etkili boyama teknikleri ile sürdürülebilirliği destekliyoruz.

Şeffaf ve İzlenebilir Kurumsal Yapı

Sürdürülebilirlik odaklı çalışan bir firma olarak şeffaf ve izlenebilir olmak bizim için en önemli unsurdur. Üretim süreçlerimizi, ürünlerimizi ve tedarik zincirimizi bu prensiplerle oluşturuyoruz.

Tüm Süreçlerde İzlenebilir İyileştirme

İşletmemizin tüm süreçlerinde devamlılığı ve verimliliği optimize ediyoruz. Sürekli izleme, kontroller ve raporlamalarla en yüksek kalitenin en rekabetçi tekliflerle sunulmasını garanti ediyoruz.

Azaltılmış Kaynak, Su ve Enerji Kullanımı

Çevresel etkinin en aza indirilerek minimize edilmiş enerji, su kullanımını destekleyen çalışma sistemleri ile üretiyoruz. Su tüketimi, sera gazlarının azaltılması ve kimyasalların en aza indirilmesi üzerine geliştirilen son teknik ve teknolojileri tesislerimizde uyguluyoruz.

Yüksek ve Akıllı Teknolojilerle Hazırlanan Koleksiyonlar

Çevrenin korunması için yeni nesil pamuğu, geri dönüştürülmüş ve sürdürülebilir malzemeleri ileri teknoloji ile üretime dahil ediyoruz. Koleksiyonlarımızın sürdürülebilir üretim esasları ile üretildiğini sertifikalarıyla destekliyoruz. 

Dünyaca Geçerliği Olan Sertifikalar

Sürdürülebilirlik üzerine yaptığımız tüm çalışmaları, ürettiğimiz tüm ürünleri dünya geneline geçerliliği olan ISO 9001, ISO 14001, OEKO-TEX, GOTS, OCS, GRS. sertifikalarımızla belgeliyoruz.

www.bestreplica.me www.luxurystrap.com www.addwatch.org