BE PURE!

Be Pure Projesi çevre ve insana karşı sorumlu üretim anlayışımızı hayata geçirdiğimiz, yaşama ve üretime bakış açımızı tanımladığımız bir projedir. Bu proje ile yenilikleri sürdürülebilir bakış açısı ile takip ediyor ve uyguluyoruz. 

Her yıl 100 milyardan fazla giyim eşyası, 500 milyar plastik şişe üretilirken, bu ürünlerin yarısı çöp olarak çevreye karışıyor ve ayrışması yüzyıllar sürüyor. Bu atıkları geri dönüştürmek, tekstil ve plastik atıkları iplik haline getirip geri kazanmak ve tekrar kullanmak sürdürülebilir üretimin gerçekleştirilebildiğini ifade ediyor.

Bu üretim mantığını hayata geçirmek için geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen iplikleri koleksiyonumuzda yeniden değerlendiriyor, geri dönüşüm döngüsüne destek oluyoruz.

Aynı zamanda, ürünlerimizi renklendirirken tamamen doğadan elde edilen, çevre için güvenli Botanik Boyalar kullanıyoruz. Her koleksiyon hazırlığında renklendirme yöntemlerine yenilikler katarak, hammadde ve sistemlerimizi geliştirerek boyama aşamalarında sektöre değer, doğa ve insan yaşamının geleceğini korumaya çalışıyoruz.

Tekstil ürünlerinde kullanılan doğal hammaddelere deniz yosununun eklenmesi ile keten, kenevir gibi doğal malzeme kullanımımız çeşitlendiriyoruz. Denizden getirdiği şifa ile deniz yosunundan üretilmiş kumaşlarımız cildi günlük yaşamın maruz bıraktığı çevresel etkilerden korumaya yardımcı oluyor. Deniz yosununun saflığı, barındırdığı vitamin, amino asit ve minerallerin zenginliğinden yararlanmak için "Seacell" kumaşlar üretiyoruz.

"Be Pure! Projesi ile sadece hammadde kullanımı değil, enerji ve kaynak tasarrufu sağlayan yöntemleri de benimseyerek hayata geçiriyoruz."

Kullandığımız suyun tamamını üstün teknoloji altyapımızla arıtıyor, tekrar tekrar kullanarak su tüketimimizi minimuma indiriyoruz. Karbon emilimini en aza indirerek doğaya en az etki eden üretim tekniklerini kullanarak tasarım ve üretim gerçekleştiriyoruz.

Yönetim sürecimizde her alanda verim, kalite ve memnuniyeti geliştirmek için başarısı kanıtlanmış sistemlerle çalışmalarımızı büyütüyoruz. Kaizen sistemi ile tüm çalışanlarımızı içine dahil ederek oluşturduğumuz sinerji sayesinde başarımızın kilit noktasını oluşturuyor.

Çalışanlarımıza özgürce iş geliştirme ve çözüm odaklı fikirlerini paylaştıkları, fikirlerini uyguladıkları, çalışma sistemimizde başarıyı birlikte büyüttüğümüz, motivasyon edici bir iş ortamını sağlıyoruz.

Sürekli düşünmeye, geliştirmeye dayalı bir çalışma disiplini olan Kaizen sistemi Özen Mensucat’ın şirket kültürüyle özdeşleşmiştir.

www.bestreplica.me www.luxurystrap.com www.addwatch.org