25 yıllık deneyimle ve bilgi birikimiyle büyüyen kalite odaklı bir işletme: Özen Mensucat.

Türkiye'nin en büyük örme kumaş boyama ve terbiye işletmesi haline gelmemiz; çok çalışmakla, yüksek teknoloji ve inovasyona yatırım yapmakla, insana değer vermekle gerçekleşti. Amacımız; bu misyon ve vizyonla işletmemizi geleceğe taşımaktır.

"Özen Mensucat'ta her alanda kaliteyi hedefleyen bir işletme olduk, kalite odaklı yaklaşımlarla işletmemize ve sektöre değer katmaya devam edeceğiz."

Değerli iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve çalışanlarımız; Özen Mensucat 25 yıl önce günlük 4 ton üretim kapasitesi ile başladığı yolculuğuna bugün, günlük 50 ton kapasite ile ülkemizin en büyük örme kumaş boyama ve terbiye işletmesi olarak devam etmektedir.

Bu 25 yılda, kapasitemizi büyütürken aynı zamanda bütün iş süreçlerimizde sürekli iyileştirme ve geliştirme faaliyetlerinde de bulunduk. Bu hızlı değişim sürecinde, Toplam Kalite Yönetimi, TPM, ve Yalın Yönetim anlayışı bizim için her zaman vazgeçilmez bir rehber oldu. Çünkü hayatın her alanında kaliteli olmayı hedeflemiştik ve bunu gerçekten de başardık. Toplam Kalite Yönetimi, Çevre Yönetimi, Enerji Yönetimi gibi önemli konularda almış olduğumuz ülke çapındaki prestijli ödüller bunun en büyük göstergesidir.

Özen Mensucat’ta kalite, hiçbir zaman sadece ürünle ilgili bir kavram olmamıştır. Her zaman ürün kalitesi yanında yönetim kalitesi, iletişim kalitesi, bilişim kalitesi, insan kaynakları yönetimi kalitesi, müşteri yönetimi kalitesi, tedarikçi yönetimi kalitesi gibi her alanda kaliteyi hedefledik.

Bu anlayış sonucunda sevgi, saygı, işbirliği, adalet, hoşgörü gibi temel değerlerle birbirine bağlanmış büyük bir Özen Ailesi ortaya çıktı. Bütün çalışanlarımızla beraber hep “en iyi” olmayı hedeflerken tekstil sektörünün gelişimine de katkıda bulunduk. Böylelikle pek çok hayalimizi gerçekleştirdik. Ancak daha birçok hayallerimiz ve hedeflerimiz de var önümüzde...

Bugün Özen Mensucat olarak bu hedeflerimizden en önemlisi, bütün iş süreçlerimizi SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK yaklaşımına uyarlamaktır. Sınırlı kaynakları etkin kullanarak, teknolojiye yatırımlar yaparak, Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vererek, çevre dostu hammadde ve malzemeler kullanarak, daha az enerji ve su kullanarak, geri dönüştürülebilir kumaşlar üreterek bu konuda da sektörümüzün en iyisi olacağımıza, tüm çalışanlarımız içtenlikle inanmaktadır.

Bu yolda bizim yanımızda olan ve katkı sağlayan müşterilerimize, tedarikçilerimize ve diğer tüm iş ortaklarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.

 

Dr. AHMET TEMİROĞLU

ÖZEN MENSUCAT BOYA TERBİYE İŞLTETMELERİ AŞ

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

29.09.2020

www.bestreplica.me www.luxurystrap.com www.addwatch.org